Úplný záznam zdroje

From Alma WiKi
Revision as of 16:05, 13 December 2022 by 80107774 (talk | contribs) (Tato verze je označená pro překlad)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search
Other languages:
English • ‎čeština

Záznamy jednotlivých EIZ jsou vyhledatelné jak v PEZ, tak i v UKAŽ. V UKAŽ můžou být tyto záznamy z technických důvodů odlišené od jejich podoby v PEZ.

Stručné zobrazení

Zobrazuje, co je o zdroji po vyhledání vidět před otevřením úplného záznamu. Tato stručná charakteristika zdroje (k dispozici v CZE a ENG) je k dispozici na záčátku úplného záznamu. Může také obsahovat důležité informace o zdroji (výpadek, zkušební přístup, plánované ukončení předplatného, atd.).

Odeslat

Nabízí možnost vygenerovat trvalý odkaz na zdroj.

Zobrazit online

Obsahuje seznam odkazů pro přístup ke zdroji. Zpravidla je na výběr mezi:

  • Shibboleth – institucionální vzdálený přístup
  • EZProxy – rozpoznání na základě IP adresy, pokud se uživatel připojuje z rozsahů UK, zpravidla není vyžadování přihlášení přes CAS, pokud to zdroj umožňuje. V opačném případě je uživatel vyzván k přihlášení.

V této sekci je také k dispozici tlačítko Nahlásit problém s přístupem. Toto tlačítko odkazuje na formulář, kde má uživatel možnost popsat svůj problém s přístupem k EIZ, přiložit snímky obrazovky a v ideálním případě i na sebe zanechat kontakt, aby mohl být dotaz přímo zodpovězen kolegyněmi z podpory.

Pokud narazíte na problém, nepředpokládejte, že už ho někdo před Vámi nahlásil. Nahlášením pomůžete k rychlejšímu odstranění problému!

Podrobnosti

Obsahuje informace o zdroji, jako je název a jeho alternativy, detailní popis a další užitečná metadata. Hypertextové odkazy jsou prokliknutelné na prokročilé vyhledávání – např. tedy kliknutím na Plnotextový v poli Typ zdroje vede na všechny EIZ tohoto typu.

Odkazy

Tato sekce obsahuje hypertextové dokazy na externí weby. Můžou se zde objevit mimo jiné odkazy na webináře a uživatelské návody pro daný EIZ.