How do I search for articles on a specific topic?

From Alma WiKi
Revision as of 10:13, 16 February 2022 by 15349586 (talk | contribs) (Založena nová stránka s textem „If you do not want to search for articles from only one specific [https://ezdroje.cuni.cz/index.php?lang=en electronic information source] (= online databa…“)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search

If you do not want to search for articles from only one specific electronic information source (= online databases and collections; abbreviated eResources or EIZ) or you do not know which e-resource to choose for search, UKAŽ is the ideal place to start your search.

Procedure for searching articles on a specific topic

UKAŽ > Searching for articles via simple search

Jednoduché vyhledávání

 1. Do vyhledávacího pole jednoduchého vyhledávání zadejte požadované klíčové slovo (chcete-li zadat více slov, můžete je spojovat booleovskými operátory)
 2. V našeptávaných možnostech vyberte vyhledávání v e-zdrojích UK a klikněte na ikonu lupy nebo stistkněte klávesu Enter
 3. Na stránce s vyhledanýmí výsledky po levé straně ve filtrech (fasetách) klikněte v sekci Druh dokumentu na možnost Články
UKAŽ > Vyhledávání článků pomocí pokročilého vyhledávání

Pokročilé vyhledávání

 1. Kliknutím na tlačítko pokročilé vyhledávání si otevřete rozšířené rozhraní
 2. V části Hledat vyberte možnost v e-zdrojích UK
 3. V části Filtry hledání vyberte z roletky název pole, ve kterém chcete vyhledávat, a zadejte požadované klíčové slovo (chcete-li zadat více slov, můžete přidat dle potřeby více polí, mezi kterými vyjádříte vztah pomocí booleovských operátorů)
 4. Z nabídky Druh dokumentu vyberte možnost Články
 5. Dle potřeby můžete omezit výsledky vyhledávání dále podle Jazyka a Data vydání
 6. Klikněte na tlačítko Hledat či stiskněte klávesu Enter

Tipy & další možnosti

 1. Vyhledalo se vám příliš mnoho výsledků? Dotaz můžete zúžit pomocí nabízených filtrů (faset) po levé straně na stránce s výsledky.
 2. Vyhledalo se vám málo výsledků nebo žádné? Dotaz můžete rozšířit také o záznamy dokumentů, které nejsou dostupné na UK - stačí kliknout ve filtrech (fasetách) po levé straně na možnost Zobrazit i výsledky bez plného textu