Stažení záznamu z externího zdroje

From Alma WiKi
Revision as of 11:20, 29 September 2022 by Barbora (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigation Jump to search

Vždy je velmi důležité nejdříve zkontrolovat, zda bibliografický záznam, který potřebujeme, již není k dispozici přímo v databázi Almy. Pokud záznam v Almě nenajdeme, pak je nejlepší vytvořit jej tak, že si jej stáhneme z externího zdroje.

K dispozici je několik profilů pro vyhledávání v externích zdrojích.

Menu pro vyhledávání v externích zdrojích je k dispozici z levého (černého) sloupce: Zdroje -> Katalogizace -> Hledat zdroje nebo je k dispozici přímo v MDE.

Profily pro vyhledávání

K dispozici je několik profilů pro vyhledávání v externích zdrojích.

Knihovní zdroje, které jsou prohledávány v rámci profilů CPK si vždy můžete ověřit na následující stránce, kterou spravuje portál knihovny.cz: Profily CPK. K těmto profilům je přidána samostně též Knihovny Kongresu (Library of Congress).

Import záznamu

Poté, co zadáme vyhledávání v některém z profilů, vyhledají se dle zadaného dotazu příslušné bibliografické záznamy. Pro detailnější prohlížení záznamů je k dispozici tlačítko Zobrazit. Tlačítko Importovat umožní vybraný záznam naimportovat do MDE. Pokud máme k dispozici i další menu přes tři tečky, znamená to, že jsme si nechali v hlavním panelu MDE zobrazený předchozí bib. záznam. Ja postupovat v tomto případě - viz další návod na wiki: Menu - kopírovat a sloučit / kopírovat a nahradit.