Jak se přihlásím do svého konta?

From Alma WiKi
Jump to navigation Jump to search
Pro úspěšné přihlášení do uživatelského konta v UKAŽ je nutné mít zadaný elektronický souhlas s využíváním služeb knihoven Univerzity Karlovy. Pro více informací o e-přihlášce navštivte stránky Ústřední knihovny UK.

Přihlašování do uživatelského konta v centrálním vyhledávači UKAŽ probíhá prostřednictvím Centrální autentizační služby UK. Přihlašovací jméno a heslo je tedy stejné jako do většiny jiných univerzitních aplikací.

Postup pro přihlášení

UKAŽ > tlačítko pro přihlášení

Pro přihlášení do uživatelského konta klikněte na tlačítko Přihlásit se v pravém horním rohu rozhraní (v menu). Po zadání Vašich přihlašovacích údajů do CAS UK se místo tlačítka Přihlásit se zobrazí políčko obsahující Vaše jméno a příjmení. Po kliknutí na Vaše jméno se Vám zobrazí přístup k Uživatelskému kontu, Mým výpůjčkám, Mým požadavkům, Oblíbeným a Historii vyhledávání.

K přihlášení Vás UKAŽ vyzývá také na několika dalších místech rozhraní. Výzva k přihlášení se zobrazuje ve žlutém informačním banneru nad výsledky vyhledávání a/nebo nad přehledem jednotek v otevřeném záznamu určitého dokumentu.

Nedaří se Vám přihlásit?

  • Pokud se Vám nedaří přihlásit v Centrální autentizační službě UK, pravděpodobně Vám expirovalo heslo a pro jeho obnovení je nutné postupovat dle pokynů na stránkách CAS UK > sekce Heslo pro CAS.
  • Pokud přihlášení v CAS UK proběhlo v pořádku, ale po přesměrování do UKAŽ nevidíte v pravém horním rohu své jméno a vyhledávač hlásí, že přihlášení selhalo, pravděpodobně jste dosud nezadali elektronický souhlas s využíváním služeb knihoven Univerzity Karlovy. Pro více informací o jednotné online registraci navštivte stránky Ústřední knihovny UK.
    UKAŽ > chybová hláška
Pokud jste již elektronický souhlas zadali, ale přesto se nemůžete přihlásit pravděpodobně Vám vypršela platnost registrace. Pro obnovení registrace kontaktujte svou knihovnu nebo centrální helpdesk.
  • Pokud máte platné heslo do CAS UK, zadali jste elektronický souhlas s využíváním služeb knihoven UK a stále se Vám nedaří přihlásit? Napište nám.