Difference between revisions of "Kategorie:Discovery"

From Alma WiKi
Jump to navigation Jump to search
m
m (Stránka vyprázdněna)
Tag: Blanking
 
Line 1: Line 1:
Součástí nové knihovní platformy (Almy) je '''discovery služba Primo VE''' - vyhledávací nástroj pro koncové uživatele-čtenáře.
 
  
Produkt Primo VE nahrazuje předchozí vyhledávací službu EBSCO Discovery Service (EDS), online knihovní katalog (OPAC) systému Aleph a SFX link resolver. Koncoví uživatelé-čtenáři tak nyní mají k dispozici pouze jeden online nástroj, ve kterém mohou:
 
# '''vyhledávat''' tištěné a digitalizované dokumenty z fondů knihoven UK a elektronické dokumenty z předplácených a volně dostupných elektronických informačních zdrojů (e-zdroje UK),
 
# '''získávat informace o dostupnosti''' vyhledaných dokumentů a/nebo přístup k linkovacím a dalším doplňkovým službám,
 
# prohlížet a '''spravovat své výpůjčky a požadavky''' (rezervace) v Uživatelském kontě,
 
# dále '''pracovat s vyhledanými výsledky''', exportovat je, ukládat dotazy apod.
 
 
Název discovery služby zůstal pro uživatele stejný - '''UKAŽ''' - centrální vyhledávač Univerzity Karlovy od A do Ž.
 
 
V případě dotazů k discovery službě (staré i nové) se na nás můžete obracet prostřednictvím [https://is.cuni.cz/redmine-isuk/projects/ukuk-pozadavky/ Redmine] (nezapomeňte při zadávání nového požadavku vybrat v poli '''Kategorie''' volbu '''UKAŽ''').
 
 
== Odkazy na discovery službu UKAŽ ==
 
Discovery služba UKAŽ je dostupná na následujících adresách:
 
* CZ: https://cuni.primo.exlibrisgroup.com/discovery/search?vid=420CKIS_INST:CKIS&lang=cs
 
* EN: https://cuni.primo.exlibrisgroup.com/discovery/search?vid=420CKIS_INST:CKIS&lang=en
 
 
Původní '''krátké URL adresy''' pro discovery službu (ukaz.cuni.cz, ukaz.cuni.cz/en, discovery.cuni.cz, discovery.cuni.cz/en), knihovní katalog (ckis.cuni.cz, katalog.cuni.cz) a SFX portály e-časopisů a e-knih (ecasopisy.cuni.cz, ejournals.cuni.cz, eknihy.cuni.cz, ebooks.cuni.cz) budou při ostré migraci (srpen 2021) přesměrovány na nový systém (na adresy výše). Bude tedy možné tyto adresy nadále využívat - není nutné je měnit.
 
 
Adresa eds.cuni.cz bude ponechána pro linkování na starou discovery službu (EDS), ve které však nebudou po ostré migraci aktualizována data a '''pokud někde na stránkách knihoven / fakult / kateder tento odkaz používáte, velmi vás prosíme a doporučujeme tento odkaz nahradit některým z výše uvedených!'''
 
 
== Nápověda a návody pro uživatele ==
 
Základní nápovědu pro vyhledávání, práci s uživatelským kontem a práci se záznamy naleznou uživatelé-čtenáři na https://knihovna.cuni.cz/ukaz/.
 

Latest revision as of 00:26, 4 June 2021